Yetişkin
Çocuk
Bu Akşam Bu Haftasonu
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

Bu tur, Ihlara Vadisi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Güzelyurt Köyü ve Belisırma bölgesi gibi Batı Kapadokya’nın görülmesi gereken yerlerinin çoğunu kapsar.

Exedra Hotel Cappadocia’da güneşli bir günde kahvaltınızı yaptıktan sonra, grupla beraber Batı Kapadokya dönemine açılan bir kapıdan yolculuğunuza başlayacaksınız.

DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ, yaklaşık 80 metre derinlikte olup bölgede şimdiye kadar keşfedilmiş olan en derin yeraltı yapısı ve en eski yerleşim yeridir. 8. yy– 12. yy arasında Arap-Bizans savaşları sırasında kapsamlı şekilde kullanılmıştır. Diğer yeraltı şehirlerinin çoğunda olduğu gibi Derinkuyu’da da düşmanlardan kaçmak için diğer şehirlerle bağlantı kuran tünel bağlantıları bulunur.

IHLARA VADİSİ, yaklaşık 100 metre yükseliğinde dik yamaçlara sahip, Melendiz Çayı’na ev sahipliği yapan 16 kilometre uzunluğunda muhteşem bir vadidir. Bu vadi ilk olarak 4. yüzyılda, Romalılar’dan kaçan Hristiyanların yerleşim yeri olmuştur. Hem yukarıdan hem de içeriden harika bir manzaraya sahip olan Ihlara Vadisi, 11. - 13. Yüzyıllarda Bizans Rumlar’ı tarafından oyulmuş olan, yaklaşık 60 kilise, manastır ve mağarayı barındırır. Bu kanyon, basit tesisler haricinde uygarlık tarafından neredeyse el değmemiş durumda olup; akıntının yatıştırıcı müziği, kuş sesleri ve verimli bitki örtüsü ile daha keyifli bir hal alır.

AĞZIKARAHAN, İpek Yolu üzerindeki Selçuklu Kervansarayı olup 13. yüzyılda inşa edilmiştir. NARLIGÖL, Derinkuyu Yeraltı Şehri ile Ihlara Vadisi arasındaki Krater Gölüdür.

BELİSIRMA KÖYÜ, antik adı Peristrema olan eski Yunan yerleşim yerlerinden biridir. Ihlara Vadisi’ndeki yürüyüş rotasının ortasında yer alan bu köy, piramit şekilli peribacalarının yanı sıra, kayaya oyulmuş etkileyici bir manastırı da içinde barındırır.

Toplam Ücretler:

1 kişi 170€ 2 kişi 190€ 3 kişi 210€ 4 kişi 230€ 6 kişi 270€

DİĞER TEKLİFLER
SOSYAL OLMAYI SEVİYORUZ
#Exedramoments