Yetişkin
Çocuk
Bu Akşam Bu Haftasonu
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen Kapadokya, insanların doğanın sunduğu kolay işlenebilen ve oyulabilen “tufa” adı verilen kayaları kullanarak daha ilgi çekici hale getirdiği bir bölgedir.

Kapadokya’nın Gizli Meskenleri turu, eski zamanlarda, farklı bir doğal yerleşimdeki dini, askeri ve günlük hayata dair derin bir içgörü sağlarken, bir yandan da sizi Kapadokya’nın en yüksek ve en alçak noktalarındaki muhteşem panaromik manzaralara götürecek.

Gününüze Exedra Hotel Cappadocia’da nefis bir kahvaltıyla başladıktan sonra, günün geri kalanına unutulmaz bir deneyimle devam edeceksiniz.

KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ, yapılış tarihi kesin olmamakla birlikte Hitit dönemine dayandığı düşünülen, tümüyle volkanik kayalara oyulmuş muhteşem bir yeraltı yapısıdır. 2. ve 3. yüzyıllarda Roma zulmü sırasında Hristiyanlar tarafından kullanılmış olan şehir, daha sonra 8. ve 10. yüzyıllarda Müslüman Arap yağmacılar tarafından yağmalanmıştır. Bölgedeki tüm yeraltı şehirleri arasında en derin ve en büyük olanıdır. 8 katlı şehrin sadece 4 katı ziyarete açıktır. Dar koridorlarla bağlanan odalar, oturma odaları, şarap mahzenleri, rasyon depoları, havalandırma tünelleri, kuyular, bir kilise vb.

Ardından gideceğiniz bölgenin en yüksek noktası olan (180 m) ÜÇHİSAR KALESİ, tarih boyunca gözetleme noktası olarak askeri amaçla kullanılmış olup günümüzde çevredeki vadilere 360 derece panaromik görüş sağlayan en popüler noktadır.

GÜVERCİNLİK VADİSİ, adını, döküntüleri gübre olarak kullanılmak üzere kayalara yapılan sayısız güvercin yuvasından alır. Bir sonraki durağımız ise oniks taşı hakkında bilgi verilecek olan ONYX Atölyesi.

UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’ne gidebilecek ve Kapadokya’da kayalara oyulmuş kiliseleri ile Bizans sanatının en iyi örneklerini görme fısatına sahip olacaksınız.

ZELVE, en eski ve en uzun süreli yerleşim yeri olup bölgede Hristiyanlığın yayılmaya başladığı ilk yerdir. Zelve’nin ardından gideceğiniz Paşabağ, üçlü koni peribacalarına ve rahiplerin inzivaya çekildiklerinde peribacalarında kaldıkları “Rahipler Vadisi”ne ev sahipliği yapar.

DEVRENT VADİSİ, meşhur kaya oluşumlarından dolayı Hayal Vadisi olarak da adlandırılır. Tur rehberiniz size vadi hakkında bilgi verirken, peri bacalarında rüzgarı dinleyip hayal gücünüzü serbest bırakırsanız yeni görsel keşiflerde bulunabilirsiniz.

AVANOS, eski ve modern atölyelerinde, Kızılırmak'ın kıyılarından elde edilen kırmızı kille ustalıkla oluşturulan çömlekleriyle meşhurdur. Kızılırmak Türkiye'nin en uzun nehri olup (1355 km) Hitit döneminden beri kullanılmakta olan kırmızı kili Doğu Anadolu'dan Karadeniz kıyılarına taşır. AVANOS'ta keyif alma garantili çömlek yapımını izlemenizin ardından, Exedra Hotel Cappadocia'ya dönüş yolculuğunuz başlayacak.

DİĞER TEKLİFLER
SOSYAL OLMAYI SEVİYORUZ
#Exedramoments