Yetişkin
Çocuk
Bu Akşam Bu Haftasonu
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen Kapadokya, insanlığın doğanın sunduğu tufa”adı verilen ve kolay işlenebilen kayaları kullanarak bölgeyi daha ilgi çekici hale getirdiği bir yerdir.

 

Yeni gelen kişiler için bir Kapadokya rüyası olan bu tur, doğal ve tarihi müzeleri ziyaret etmeye, Hristiyan sanatı hakkında detaylı bilgi edinmeye, görkemli manzaraları deneyimlemeye ve asırlık sanatları görmeye olanak imkan sağlar. Bu turla bölgedeki görülmesi gereken yerlerin çoğunu görebilirsiniz.

 

Gününüze Exedra Hotel Cappadocia’da enfes bir kahvaltıyla başladıktan sonra, günün geri kalanında unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

 

İlk durağımız, bölgedeki en yüksek nokta olan (yaklaşık 180 metre) ÜÇHİSAR KALESİ, tarih boyunca gözetleme noktası olarak askeri amaçla kullanılmış olup günümüzde çevredeki vadilere 360 derece panaromik görüş sağlayan en popüler noktadır.

.

 

GÜVERCİNLİK VADİSİ, adını, döküntüleri gübre olarak kullanılmak üzere kayalara yapılan sayısız güvercin yuvasından alır. Bir sonraki durağımız ise oniks taşı hakkında bilgi verilecek olan ONYX Atölyesi.

 

UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’ne gidebilir ve Kapadokya’da kayalara oyulmuş kiliseleri ile Bizans sanatının en iyi örneklerini görme fısatını yakalayabilirsiniz.

 

 

ZELVE, en eski ve en uzun süreli yerleşim yeri olup bölgede Hristiyanlığın yayılmaya başladığı ilk yerdir. Zelve’nin ardından gideceğiniz Paşabağ, üçlü koni peribacalarına ve rahiplerin inzivaya çekildiklerinde peribacalarında kaldıkları “Rahipler Vadisi”ne ev sahipliği yapar.

 

DEVRENT VADİSİ, meşhur kaya oluşumlarından dolayı Hayal Vadisi olarak da adlandırılır. Tur rehberiniz size vadi hakkında bilgi verirken, peri bacalarında rüzgarı dinleyip hayal gücünüzü serbest bırakırsanız yeni görsel keşiflerde bulunabilirsiniz.

 

 

AVANOS, eski ve modern atölyelerinde, Kızılırmak'ın kıyılarından elde edilen kırmızı kille ustalıkla oluşturulan çömlekleriyle meşhurdur. Kızılırmak Türkiye'nin en uzun nehri olup (1355 km) Hitit döneminden beri kullanılmakta olan kırmızı kili Doğu Anadolu'dan Karadeniz kıyılarına taşır. AVANOS'ta keyif alma garantili çömlek yapımını izlemenizin ardından, Exedra Hotel Cappadocia'ya dönüş yolculuğunuz başlayacak.

 

Ağırlıklı olarak Ürgüp dolaylarında bulunan şapkalı “PERİ BACALARI” konik gövdeli olup, en tepesinde bir kaya yer alır. Konik gövde; tufa ve volkanik külden inşa edilmiştir. Şapkası ise lahar veya ignimbrit gibi daha sert ve daha dayanıklı bir kayadan oluşur. Ürgüp’ün simgesi olan ve kutsal ruh peribacaları olarak adlandırılan peribacalarında; anne, baba ve oğul peribacalarını bir arada bulunur.

Toplam Fiyatlar:
1 kişi 150€
2 kişi 170€
3 kişi 190€
4 kişi 210€
6 kişi 250€
DİĞER TEKLİFLER
SOSYAL OLMAYI SEVİYORUZ
#Exedramoments