Yetişkin
Çocuk
Bu Akşam Bu Haftasonu
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
YETİŞKİN
REZERVASYON

Bu tur sizi Güney Kapadokya’nın en uğrak yerlerinden alıp, Başka Bir Açıdan Kapadokya olarak adlandırdığımız en az bilinen bölgelerine götürecek. Neredeyse hiç el değmemiş bu alanlar, sizi huzurlu, misafirperver ve Hristiyan tarihi bakımından etkileyici zenginlikteki eski günlere taşıyacak.

Exedra Hotel Cappadocia’da, güneşli bir günde, güvercin yuvalarına ve mağara evlerine bakan terasta kahvaltınızı tamamladıktan sonra, Hititlere açılan bir kapıdan yolculuğunuza başlayacaksınız.

KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ, yapılış tarihi kesin olmamakla birlikte Hitit dönemine dayandığı düşünülen, tümüyle volkanik kayalara oyulmuş muhteşem bir yeraltı yapısıdır. 2. ve 3. yüzyıllarda Roma zulmü sırasında Hristiyanlar tarafından kullanılmış olan şehir, daha sonra 8. ve 10. yüzyıllarda Müslüman Arap yağmacılar tarafından yağmalanmıştır. Bölgedeki tüm yeraltı şehirleri arasında en derin ve en büyük olanıdır. 8 katlı şehrin sadece 4 katı ziyarete açıktır. Dar koridorlarla bağlanan odalar, oturma odaları, şarap mahzenleri, rasyon depoları, havalandırma tünelleri, kuyular, bir kilise vb.

Bu masal dünyasını ziyaret ettikten sonra, yolculuğunuz taş ustalığıyla ünlü eski Yunan kasabası SINASOS ile devam edecek. Arkadaş canlısı yerli kadınlar, yaklaşık yarım yüzyıl kadar önce büyükannelerin torunlarına kilimden bebek yapmasıyla doğmuş olan el yapımı SOĞANLI bebeklerini sergiliyor olacaklar.

TAŞKINPAŞA KÖYÜ ise 14. yüzyıla ait Karamanid hanedanından kalma Medrese’si ile ünlüdür.

6. veya 7. yüzyıldan kalma olduğu düşünülen KEŞLİK MANASTIRI, Bizans dönemi boyunca ve 1920’lerde Osmanlı İmparatorluğu'nun sonuna kadar kullanılmış olan yemyeşil bir komplekstir. İçerisinde kayadan kesilerek yapılmış büyük bir yemekhane bulunur.
Toplam Fiyatlar:

1 kişi 180€
2 kişi 200€
3 kişi 220€
4 kişi 240€
6 kişi 280 €
DİĞER TEKLİFLER
SOSYAL OLMAYI SEVİYORUZ
#Exedramoments